Losk
1966

Spolehlivý domácí prací prášek

V roce 1966 vyvinula československá společnost Palma nový univerzální prací prášek Palmex 85. Díky svému složení účinně odstraňujícímu skvrny a narůstajícímu počtu automatických praček v československých domácnostech si Palmex brzy získal velkou oblibu a odstartoval tak své dlouhé a úspěšné působení na trhu pracích prostředků.

1991

Palmex součástí rodiny Henkel

V roce 1991 se Palmex stal součástí portfolia výrobků společnosti Henkel. Pro značku Palmex to byl velmi významný krok, který umožnil její další rozvoj. Od té doby Palmex pravidelně přichází s inovacemi, aby svým zákazníkům zajistil nejlepší výsledky při praní a odstraňování skvrn. Všichni si pamatujeme legendárního Palmexmana – symbol prací síly – který se nejprve objevil jako hraná postava, poté jako kreslená postavička a nakonec i jako dětská hračka. Díky investicím firmy Henkel do nových technologií mohl Palmex růst a přinášet nové výrobky a další varianty.

2012

Palmex 5

Na konci roku 2012 byl představen Palmex s pěti druhy odstraňovačů skvrn. Obsahoval pět vysoce účinných složek aktivních proti skvrnám a špíně, které zajišťovaly mimořádnou prací sílu. Díky speciální kombinaci enzymů, tenzidů a bělicích složek bylo prádlo zářivé, čisté a svěží. Okamžitě po této inovaci přišel Palmex s výrobkem pro snadné a pohodlné použití –
s pracími kapslemi Palmex Active Caps. Tyto kapsle obsahovaly pět účinných složek pro odstraňování skvrn a napomáhaly chránit barvy oblečení. Kromě toho Palmex Active Caps nádherně osvěžovaly oblečení jemnou vůní.

2014

Detektor skvrn Palmex

V roce 2014 uvedl Palmex na trh prací prášky a gely s technologií detekce skvrn.  Jejich inteligentní složení dokáže odhalit různé druhy skvrn a odpovídajícím způsobem je efektivně odstranit. Dokonce i velmi odolné skvrny od trávy, čokolády nebo rajské omáčky nemají šanci!

2016

Palmex Active-Enzym 6

Zatím poslední inovací značky Palmex jsou prací prostředky z řady Active -Enzym 6. Nejnovější generace pracích prášků a gelů ve svém složení kombinuje šest nejmodernějších enzymů, které působí proti různým druhům skvrn najednou - proti bílkovinným skvrnám jako jsou tráva nebo nečistoty na límečku a manžetách, proti mastným skvrnám jako je omáčka na špagety i proti dalším nepříjemným skvrnám od jídla, například od rýže, dětského jídla nebo zmrzliny.  Silné složení zároveň aktivně působí proti zašednutí prádla a tvorbě žmolků.
Už se nemusíte trápit s obtížným odstraňováním skvrn, protože nyní máte na své straně silného pomocníka - nový Palmex Active-Enzym 6! Díky Palmexu si můžete zase naplno užívat aktivní život se svou rodinou.